KONST / Litografier / Grafiskt blad 13351059
*
nr 1335 1059
Taimi Borg
(f. 1941), Sverige
Grafiskt blad, "Skåne". Signerad, numrerad 9/30. Gicléetryck på duk. Motivet: 48x60cm, ej ramad, lös duk
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 19:59:38
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej ramad gicléetryck gicléetryck på duk litografier lös duk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige taimi borg
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Taimi Borg
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
nr 1335 1059
Taimi Borg
(f. 1941), Sverige
Grafiskt blad, "Skåne". Signerad, numrerad 9/30. Gicléetryck på duk. Motivet: 48x60cm, ej ramad, lös duk
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej ramad gicléetryck gicléetryck på duk litografier lös duk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige taimi borg
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09